Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Banka Kartı / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.

ParaMara - SSS


Göster: 

Merak Ettikleriniz

ParaMara'yı kimler kullanabilir?

iPhone, Android ve Windows Phone akıllı telefon sahibi olan ve 18 yaşını dolduran herkes ParaMara’yı kullanabilir.

ParaMara’dan kimlere para gönderebilirim?

Cep telefonu numarasını bildiğiniz herkese para gönderebilirsiniz. Arkadaşlarınız herhangi bir banka müşterisi olmasa dahi gönderdiğiniz tutarı istedikleri bir ING ATM’sinden çekebilirler.

Cep telefonuna nasıl para gönderebilirim?

"Para Gönder" menüsünden "Cep No." yu seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra rehberinizdeki kayıtlı bir telefona ya da yeni bir numaraya gönderim yapabilirsiniz. Gönderiminiz gerçekleştikten sonra güvenliğinizi sağlamak için 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığı tarafından hemen aranıp, işlemi onaylayıp onaylamadığınız teyit edilecektir. Onayınız ardından transferiniz tamamlanacaktır.


Para gönderdiğim arkadaşım parayı ATM'lerden nasıl çekebilir?

Para gönderdiğiniz kişi, herhangi bir ING ATM'sinde GİRİŞ tuşuna bastıktan sonra karşısına çıkan “Kartsız Para Çekme” menüsünden parasını güvenli bir şekilde çekebilir.

Bunun için kişi referans kodunu, kendi T.C. Kimlik Numarası’nı, sizin cep telefonu numaranızı ve gönderdiğiniz tutarı ATM ekranına girdiğinde güvenli bir şekilde işlemi tamamlayacaktır. Kişi, gönderdiğiniz parayı 7 gün içinde çekmezse para size iade edilir.

Referans kodu nerede?

Referans numarası arkadaşınızın cep telefonuna SMS ile ulaştırılır. Eğer arkadaşınız da ParaMara kullanıyorsa bu referans kodunu uygulama içindeki Gelen Parayı Al menüsünde de görebilir.

ParaMara’yı hangi cihazlarda kullanabilirim?

ParaMara’yı iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemli bütün akıllı telefonlarla kullanabilirsiniz.

ParaMara ücretli mi?

Hayır, ParaMara’ya üye olmak ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

ParaMara’da para transferlerinden ne kadar komisyon alınıyor?

ING Nakit Kart’ınızdan Cep No veya başka bir karta para göndermek için hiçbir işlem ücreti ödemezsiniz. Ancak gönderim işlemini ING kredi kartınızdan gerçekleştirirseniz taksitli nakit avans komisyonu alınır.

Kartlarımı ParaMara’ya nasıl tanımlayabilirim?

ParaMara hesabınızı aktive edince tüm ING kartlarını otomatik olarak uygulama içerisinde göreceksiniz. Tek yapmanız gereken kartın üzerindeki kilide tıklayıp, kart şifrenizi girerek istediğiniz kartı ParaMara için aktive etmektir. Mevcut ininal kartınızı ParaMara’ya tanımlamak isterseniz “ininal Kartını Ekle”yi seçtikten sonra kart numarasını ve e-posta adresinizi girmeniz yeterlidir.

Hem tabletimde hem de telefonumda ParaMara’yı kullanabilir miyim?

ParaMara uygulaması tabletlerle uyumlu değildir.

Peki ya birinin cep telefonuna yolladığım parayı iptal etmek istersem?

İşlem Geçmişi menüsünün altında ilgili hareketi bulup Gönderimi İptal Et butonu ile iptal edebilirsiniz.

ParaMara ile isteyebileceğim veya gönderebileceğim minimum miktar nedir?

ParaMara ile minimum 10 TL olmak üzere, 10TL ve katlarını gönderebilir ya da isteyebilirsiniz.

ParaMara’da para transferleri için bir üst sınır var mı?

Evet. Eğer gönderen ve alıcı ING müşterileri ise ParaMara ile günlük 19.990 TL gönderim yapılabilir. ING müşterisi olmayan ParaMara kullanıcılarına aynı gün içerisinde 1.990 TL gönderim yapılabilir.

Cep telefonuna para göndermek için bir sınır var mı?

Alıcılar ING müşterisi ise aynı gün içerisinde 19.990 TL, değil ise 1.990 TL gönderim yapabilirsiniz.

ParaMara ile kimlerden para isteyebilirim?

ParaMara ile tüm arkadaşlarınızdan para isteyebilirsiniz. Ek olarak ne için istediğinizin resmini de ekleyebilirsiniz.

Para istediğiniz kişi zaten ParaMara kullanıcısıysa, istediğiniz parayı size anında yollayabilir. Eğer henüz ParaMara kullanıcısı olmadıysa, o zaman arkadaşınıza uygulamayı indirebileceği bir link gönderilecektir. 1 dakikalık aktivasyon sürecini tamamladıktan sonra arkadaşınız istediğiniz miktarı rahatlıkla size yollayabilecektir.

İninal Kart nedir?

İninal Kart, ING ve Mastercard güvencesi ile sunulan ön-ödemeli bir alışveriş kartıdır. Kartınızı ParaMara’dan yükleyip, internet üzerinde üye işyerlerimizden indirimli ve diğer internet sitelerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

İninal Kart’ın avantajı nedir?

Kredi kartına ihtiyaç duymadan internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Harcayacağınız kadar yükleyip, alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınız varsa, fakat kredi kartı bilgilerinizi internet sitelerine vermek sizi tedirgin ediyorsa, yine ininal Kart alabilir, bu kartın üzerindeki bilgileri kullanarak, kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadan dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

İninal Kart’ı nasıl alabilirim?

ParaMara içerisinden sanal ininal Kart yaratıp anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer daha önce bir ininal Kart aldıysanız bunu ParaMara’ya tanımlayabilir ve hemen kullanabilirsiniz.

İninal Kart şifremi nasıl alabilirim?

Kart numaranızın son dört rakamı kart şifrenizdir

İninal Kart’a para nasıl yüklenir?

Bunun için iki yöntem bulunmaktadır;
1-ParaMara’dan size gönderilen parayı direkt kartınıza alabilir ve yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

2- Herhangi bir banka hesabından ininal Kart numaranıza para göndererek kartınıza yükleme yapabilirsiniz.

İninal Kart kullanım süresi dolunca ne yapmalıyım?

Yeni bir ininal Kart ile ayrıcalıklar dünyasından faydalanmaya devam edebilirsiniz. Eski kartınızın içinde kalan bir bakiye varsa, 0850 311 77 01'den ininal ile irtibata geçip yeni kartınıza yüklenmesini sağlayabilir ve diğer işlemleri yaptırabilirsiniz. Bakiye aktarımı için yeni kart ücreti ve kargo bedeli, kart sahibine aittir.
Göz Atın...

7/24 Bankacılık

İnternet Şubesi, ING Mobil, Telefon Bankacılığı ve ATM'lerimizle 7/24 hizmetinizdeyiz...

7/24 Bankacılık